KURUMSAL
SON DUYURULAR
![Akdeniz Gençlik Derneği'nden Alanya'daki STK'lara Dijital Dönüşüm Desteği](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/baslik-1.png)
Akdeniz Gençlik Derneği'nden Alanya'daki STK'lara Dijital Dönüşüm Desteği
26 Temmuz 2024![Akdeniz Gençlik Derneği ABD Büyükelçisinin Konutunda Düzenlenen Bağımsızlık Günü Resepsiyonuna Katıldı](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/whatsapp-image-2024-06-29-at-10-50-31-2_2.jpeg)
Akdeniz Gençlik Derneği ABD Büyükelçisinin Konutunda Düzenlenen Bağımsızlık Günü Resepsiyonuna Katıldı
29 Haziran 2024![Akdeniz Gençlik Derneği Gönüllülerini Arıyor!!!](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/whatsapp-image-2024-02-05-at-13-26-00.jpeg)
Akdeniz Gençlik Derneği Gönüllülerini Arıyor!!!
05 Şubat 2024![Gençlerin Ekonomik Zorlukları Derinlemesine Anlama Anketi](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/sesinizi-duyurun.png)
Gençlerin Ekonomik Zorlukları Derinlemesine Anlama Anketi
31 Temmuz 2023![Genç Kadınların Yerel Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Raporu](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/krem-yesil-cok-renkli-eglenceli-mutlu-haftalar-instagram-gonderisi.png)
Genç Kadınların Yerel Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Raporu
20 Temmuz 2023![Çocuk İstismarı Konusunda Farkındalık Artırıyoruz Projesi](https://www.agder.org.tr/imgs/950x534x2/img_5169.jpg)
Norveç Helsinki Komitesi (NHC) 2020/2021 Avrasya Sivil Toplum Programı desteği ile hayata geçirdiğimiz Akdeniz Gençlik Derneği’nin yürütücüsü olduğu "Çocuk İstismarı Konusunda Farkındalık Artırıyoruz" projemizi yaklaşık bir yıl süren eğitimler, kampanyalar ve ulusal zirveyle tamamladık.
Proje kapsamında Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen ve toplam 100 katılımcıyla gerçekleştirilen faaliyetler ise şu şekilde:
- Çocuk Alanında Çalışan STK'lar için İş Birliği Forumu
- Çocuk İstismarı Eğitmen Eğitimi
- İletişim, Kampanya ve Savunuculuk Eğitimi
- Çocuk Hakları ve İstismarı Farkındalık Kampanyası
- "Çocuk İstismarı Konusunda Farkındalık Artırıyoruz" Ulusal Zirve
Projemizle çocuk hakları ve istismarı alanında çalışan STÖ'lerin ve aktivistlerin; iş birlikleri, kampanya, savunuculuk ve kurumsal kapasitelerini artırıp aynı zamanda çocuk istismarı alanında 7 farklı bölgede yüzlerce çocuğa eğitim verdik. Çocuk istismarı eğitmen eğitimi ile doğrudan 29.100 dolaylı olarak 42 bin kişi projemizden yararlandı. Proje katılımcıları, etkin iletişim kurma ve etkili kampanya yaratma eğitimleri aldılar ve atölye çalışmaları yaptılar. Projemizin tüm faaliyetlerinde yapılan deneyim paylaşımları ile çocuk hak alanının Türkiye'deki durumu, farklı bölgelerden gelen katılımcılarla paylaşıldı. Eğitimler ve deneyim paylaşımları ile verilen bilgiler; atölye çalışmalarında katılımcıların da araştırmalarıyla pekiştirilip informal olarak gerçekleştirildi. Tüm bu süreçte bizimle birlikte olan tüm katılımcılarımıza ve çocuklar için daha iyi bir gelecek isteyen tüm hak savunucularına teşekkür ederiz.
Akdeniz Gençlik Derneği olarak biz, hak ihlallerinin olmadığı daha iyi bir gelecek için projeler yapmaya, kampanyalar üretmeye devam edeceğiz. Bizimle birlikte değişime ön ayak oldukları için tüm gönüllülerimize, üyelerimize ve yönetim kurulumuza teşekkürler.