KURUMSAL
SON DUYURULAR
![Akdeniz Gençlik Derneği'nden Alanya'daki STK'lara Dijital Dönüşüm Desteği](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/baslik-1.png)
Akdeniz Gençlik Derneği'nden Alanya'daki STK'lara Dijital Dönüşüm Desteği
26 Temmuz 2024![Akdeniz Gençlik Derneği ABD Büyükelçisinin Konutunda Düzenlenen Bağımsızlık Günü Resepsiyonuna Katıldı](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/whatsapp-image-2024-06-29-at-10-50-31-2_2.jpeg)
Akdeniz Gençlik Derneği ABD Büyükelçisinin Konutunda Düzenlenen Bağımsızlık Günü Resepsiyonuna Katıldı
29 Haziran 2024![Akdeniz Gençlik Derneği Gönüllülerini Arıyor!!!](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/whatsapp-image-2024-02-05-at-13-26-00.jpeg)
Akdeniz Gençlik Derneği Gönüllülerini Arıyor!!!
05 Şubat 2024![Gençlerin Ekonomik Zorlukları Derinlemesine Anlama Anketi](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/sesinizi-duyurun.png)
Gençlerin Ekonomik Zorlukları Derinlemesine Anlama Anketi
31 Temmuz 2023![Genç Kadınların Yerel Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Raporu](https://www.agder.org.tr/imgs/70x55x2/krem-yesil-cok-renkli-eglenceli-mutlu-haftalar-instagram-gonderisi.png)
Genç Kadınların Yerel Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Raporu
20 Temmuz 2023![Kadın Siyaset Akademisi, 18-19-20 Kasım tarihlerinde Antalya Alanya’da düzenlendi.](https://www.agder.org.tr/imgs/950x534x2/1_7.png)
Avrupa Birliği tarafından finanse edilerek Akdeniz Gençlik Derneğinin yürüttüğü ‘’Kadın Dostu Siyaset’’ projesinin ilk etabı olan Kadın Siyaset Akademisi, 18-19-20 Kasım tarihlerinde Antalya Alanya’da düzenlendi.
Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan ve çeşitli siyasi görüşlere sahip 18-30 yaş arası 40 genç kadın, yerel karar alma mekanizmalarına etki etmek için ihtiyaç duydukları alanlarda eğitimler ve atölye çalışmalarına katılım sağladı.
Deneyim paylaşımı kokteyli ile siyasi partiler ve yerel karar alıcılar ile bir araya gelen yararlanıcılarımız deneyim paylaşımı gerçekleştirdi. Eğitimin son gününde katılımcılarımız, hayallerindeki siyasi partileri kurarak partilerinin sloganlarını, stratejik planlarını ve politikalarını oluşturup Belediye Meclis simülasyonunda gündem oluşturdular. Belediye Meclis simülasyonunda oluşturulan gündem, oy çokluğu ile kabul edilip tartışılarak eğitimin uygulanması sağlandı.
Projenin ikinci etabında eğitime katılan katılımcılarımız ve değişim yaratmak isteyen 20 genç kadın, Adana, Malatya ve Bursa illerinde siyasette aktif olan başarılı kadınlar ile bir araya gelmesi sağlanacaktır. Bu etapta hem deneyim paylaşım ortamı oluşturmak hem de çeşitli atölyeler ve çalışmalar ile yerel karar alma mekanizmalarına etki etmek isteyen genç kadınların önündeki engelleri analiz edip çözüm önerileri sunabileceğimiz çeşitli atölyeler ile "Kadın Dayanışma Ağı" toplantılarını gerçekleştireceğiz.
Kadın Dostu Siyaset projesi ile yerel karar alma mekanizmalarına dahil olmak isteyen 18-30 yaş arası genç kadınlar için kamuoyunda bilinç ve farkındalık oluşturucu çeşitli aktiviteler gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır. Bu amaçla 1 yıl boyunca çeşitli eğitim, seminer, atölye ve söyleşilerimiz devam edecektir.